Bonus 01: Relaksacja na Dobranoc (prowadzi Ania Zola Ziółkowska)

Kiedy zanurzamy się w Śnienie, mamy dostęp do przepastnej wiedzy i doświadczeń. Poprzez Sieć Śnienia – sieć, którą wszyscy jesteśmy połączeni – mogą napływać do nas subtelne przekazy, mądrości, pomysły. To czego doświadczamy w tym pełnym połączeniu istnieje na poziomie energetycznym. Kiedy wynurzamy się z tego najgłębszego zanurzenia nasz umysł ubiera ten przekaz w sen. Przekłada to co odebrał na język, którym posługujemy się na jawie – obrazy, słowa i dźwięki. Jest to przekład niedoskonały – ograniczony do kształtów, pojęć i dźwięków, które poznał na jawie.

Umysł buduje ten obraz i budując go sam na niego reaguje. Pogoń – uciekajmy! Spojrzenie kochanka – podniecenie! Latamy – ekscytacja! W tym momencie nasz umysł sam siebie potrafi wystraszyć. Tutaj także mogą aktywować się nasze uprzedzenia, wzorce zachowań, preferencje.

Także obraz senny, może być daleki od subtelnego przekazu z Sieci Śnienia.

A teraz wyobraź sobie, że umysł nie tylko buduje wokoło siebie scenę przedstawiającą (niedoskonale przełożony) przekaz. I nie tylko sam na niego reaguje bazując na naszym „autopilocie” ale także wtrąca w tą opowieść emocje, z którymi poszliśmy spać, uczucia towarzyszące nam w poprzednim dniu, sprawy, które nie dają nam spokoju.

Jak dalece przeinaczona może okazać się informacja? Informacja, która przyszła do nas z miejsca, które przecież nas wspiera, w którym jest wszystko, z którego wszyscy przyszliśmy i do którego wszyscy wrócimy – miejsca bezwarunkowej miłości…

Właśnie dlatego, jeżeli pragniemy pracować z własnymi snami, sięgać do tej nieskończenie wielkiej Sieci Snów i wyławiać z niej do naszej jawy to co ma nam służyć i nas wspierać, jest ważnym, aby przed snem oczyszczać się z emocji i doświadczeń dnia poprzedniego. Tym sposobem wspomożemy nasz umysł w konstruowaniu obrazów sennych w sposób, który będzie dla nas bardziej czytelny, a przekazy ze snu staną się dla nas łatwiejsze do zrozumienia.

Connie Kaplan, nasza nauczycielka śnienia proponuje technikę rekapitulacji, którą rozpowszechnił w latach ’80-tych Carlos Castanda. Technika ta pozwala odzyskać energię włożoną w sprawy dnia codziennego, zakończyć dzień i wrócić do siebie. Connie w swojej książce „Śnienie jako praktyka duchowa” pisze:

Proponuję ci technikę, która zapewni, że cały czas będziesz miała dostęp do całej swojej energii i będziesz mogła łączyć się ze swoim śnieniem i ze swoim życiem na jawie. Jeśli duża dawka twojej energii emocjonalnej jest zajęta podtrzymywaniem przy życiu twojej historii, bycie uważną na każdy moment, który właśnie masz przed sobą, staje się praktycznie niemożliwe.

W śnieniu tak jak na jawie, jeśli duża część twojej energii emocjonalnej została zainwestowana w codzienną rzeczywistość, nie będziesz mogła swobodnie poruszać się po Sieci Snów. Energie, które przyciągasz w śnieniu, będą odpowiadać emocjonalnemu klimatowi, który wnosisz do snu.

Dlatego przygotowałam dla Ciebie relaksację, która pomoże Ci zrelaksować ciało oraz zwinąć swoja emocjonalną energię z doświadczeń mijającego dnia. Najlepiej wykonać ją w łóżku tuż przed snem.

Dobrych snów,

Ania

Ania Zola Ziółkowska

Ania Zola Ziółkowska

Prowadzenie | Edycja | Produkcja

Ania prowadzi Kręgi Snów Dzikiej Gęsi, pracuje także z obrazem, kartami i intuicją. Założyła Księżycowe Media, zainicjowała i współprowadzi podcast W Kręgu Snów.

Więcej o Ani znajdziesz pod adresem: www.moongoose.no

 Nasz email: wkregusnow@ksiezycowe.media

Connie Kaplan https://turtledreamers.com/

Książka Connie w wersji polskiej dostępna jest do kupienia na stronie wydawcy – Natalii Miłuńskiej: “Śnienie jako praktyka duchowa”

oraz w wersji oryginalnej w wersji papierowej i na Kindla na Amazonie “The Woman’s Book of Dreams: Dreaming as a Spiritual Practice”

Podziękowania dla bandersn4tch, RelaxingTime oraz royalty free music z Pixabay za utwory muzyczne.

Do kolejnego nowiu zostało już tylko:

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Listy z Kręgu Snów